Една от мерките включена в „Националната програма по безопасност и здраве при работа – 2009 г.”, приета на заседанието на Министерския съвет на 18.12.2008 г., повишаване на осведомеността на обществото по проблемите на безопасни и здравословни условия на труд, бе реализирана от Камарата на строителите в България.
Информационно-обучителен филм „Строителство без риск” за здравословни и безопасни условия на труд на строителната площадка, заснет и популяризиран от КСБ, ще бъде излъчен на 31 август /понеделник/ от 17:30 ч. по програма БНТ SAT .