Обществена поръчка за близо 21 млн.лв за изграждане на „Индустриален парк Търговище“

Тече процедура за изграждане на един от новите индустриални паркове, финансирани по Механизма за възстановяване и устойчивост (МВУ) на територията на община Търговище.

Обществената поръчка за инженеринг на бъдещия „Индустриален парк Търговище“ за близо 21 млн. лв. без ДДС е обявена от  възложителя и мажоритарен собственик – „Индустриална зона Търговище“.

Разделена е на 5 подобекта, но без обособени позиции, така че договорът ще бъде възложен на един изпълнител.

Проектът е един от общо 11-те, които получиха 206.6 млн. лв. по процедурата AttractInvestBG за развитие на индустриални паркове и привличане на инвестиции.

Собственик на бъдещия индустриален парк в Търговище се явява частно-общинския консорциум „Индустриален парк Търговище“, където мажоритарен собственик с 62% е „Индустриална зона Търговище“, а 38% държи общинската „БКС Индустриален парк Търговище“.

Индустриалният парк в Търговище ще се разпростира върху територия от 307 дка, от които 189 дка са собственост на частния партньор, а останалите 118 дка са на общинската „БКС Индустриален парк Търговище“.

Поръчката включва проектиране, строителство и авторски надзор на проект за изграждане, реконструкция и рехабилитация на вътрешна техническа инфраструктура в границите на индустриалния парк. Изграждането ще става на две зони, като в североизточната час са предвидени реконструкция на съществуващо жп отклонение, изграждане на модулна пречиствателна станция за отпадни води и реконструкция на техническата инфраструктура (улична мрежа, осветление, оптични кабели, електропреносна мрежа, газопроводна мрежа и ВиК). В югозападната зона проектите са за нова пречиствателна станция и реконструкция на техническа инфраструктура.

Според договора крайният срок за изпълнение е 30 юни 2026 г. Отварянето на офертите ще стане в понеделник, 20 януари 2025г.